IUNG
Strona główna

Aktualności...

Monitoring suszy rolniczej. Komunikat nr 13 Drukuj Email
05.10.16 Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, zgodnie z wymogami Obwieszczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą dla następujących upraw: rzepaku i rzepiku oraz buraka cukrowego.
Więcej…
 
Zakończenie kolejnej edycji niestacjonarnych studiów podyplomowych

05.10.16 W dniu 22 września 2016 r. zakończyła się kolejna edycja niestacjonarnych studiów podyplomowych z zakresu „Gleboznawstwo, gleboznawcza klasyfikacja gruntów i kartografia gleb” organizowanych cyklicznie w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa- Państwowym Instytucie Badawczym.

Więcej…
 
Warsztaty naukowe IUNG-PIB w powiecie zwoleńskim Drukuj Email

04.10.16 W dniu 30 września 2016 r. na terenie powiatu zwoleńskiego, województwo mazowieckie, odbyły się warsztaty naukowe pt. „Działalność RZD IUNG-PIB jako regionalnych centrów innowacji i postępu w rolnictwie”. Zostały one zorganizowane przez zespół realizacyjny zadania 2.7 w programie wieloletnim przy współpracy z RZD w Grabowie oraz Urzędem Miasta i Gminy Zwoleń.

Więcej…
 
V gleboznawcze warsztaty naukowe Drukuj Email

04.10.16 W dniu 7 września 2016 r. na terenie RZD Grabów n/Wisłą odbyły się V gleboznawcze warsztaty naukowe poświęcone zagadnieniom erozji wodnej i wietrznej w badaniach Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. Warsztaty były zorganizowane z inicjatywy Zarządu Oddziału Puławskiego Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego.

Więcej…
 
IUNG-PIB uczestnikiem XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki Drukuj Email

28.09.16 Jednym z ważniejszych wydarzeń, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych Lubelszczyzny jest Lubelski Festiwal Nauki. W tym roku został on zorganizowany już po raz XIII i odbył się w dniach 17-23 września. Festiwal przebiegał pod hasłem „NAUKA ŹRÓDŁEM INSPIRACJI”, a głównym jego organizatorem i koordynatorem był Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 104