IUNG
Strona główna

Aktualności...

Końcowe spotkanie konsorcjum projektu AFINET Email

12.12.19 W dniu 9 grudnia 2019 r. odbyło się ostatnie spotkanie projektowe projektu AFINET. Partnerzy podsumowali efekty trzyletniego projektu, w którym opracowano ponad 100 innowacji w zakresie agroleśnictwa (broszury, streszczenia praktyk, instrukcje upowszechnieniowe, przewodnik po dobrych praktykach oraz filmy), opracowano tematyczną Bazę Wiedzy.

Więcej…
 
Regionalna konferencja projektu AFINET Drukuj Email

07.12.19 W dniu 5 grudnia 2019 roku w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbyła się regionalna konferencja projektu AFINET „Agroleśnictwo i zadrzewienia w Polsce – korzyści dla rolników i możliwości wsparcia przez WPR 2021-2027”.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 60 osób - głównie rolników i doradców.

Więcej…
 
Spotkanie kończące projekt Manure Standards w Polsce Drukuj Email

06.12.19 W dniu 4 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie kończące projekt Manure Standards –  Nowe standardy postępowania z nawozami naturalnymi dla zrównoważonego zarządzania pierwiastkami biogenicznymi i zmniejszenia ich rozproszenia w środowisku. Spotkanie zostało zorganizowane przez Zakładu Żywienia Roślin i Nawożenia Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa PIB w Puławach we współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oddział w Radomiu – głównych partnerów projektu w Polsce.

Więcej…
 
Forum Inteligentnego Rozwoju – Uniejów 2019 Drukuj Email

05.12.19 W dniach 28 - 29 listopada pracownik Instytutu mgr inż. Sylwia Siebielec miała przyjemność odebrać Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii „Naukowiec Przyszłości” za realizację projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Nagroda jest związana z realizacją projektu „Rola mikroorganizmów w zasiedlaniu składowisk odpadów pohutniczych przez rośliny oraz ich wpływ na biodostępność pierwiastków śladowych”.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB Drukuj Email

26.11.19  W dniu 22 listopada 2019 r. odbyło się CCLXXI posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB, na którym wybrano prof. dr hab. Janusz Podleśnego na Zastępcę Przewodniczącego Rady Naukowej  oraz dr hab. Janusza Smagacza na członka Komisji Ekonomiczno-Finansowej RN. Rada podjęła uchwały w sprawie nadania stopnia doktora habilitowanego dr Magdalenie Borzęckiej, dr Guillaume Debaene, dr Krzysztofowi Jończykowi, dr inż. Dorocie Pikule oraz dr Jarosławowi Stalendze.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 152