IUNG
Strona główna

Aktualności...

Wizyta Zarządu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Drukuj Email

25.11.19 W dniu 21 listopada 2019 r. Instytut gościł Zarząd Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej z prezesem Izby Andrzejem Karbowym, wiceprezesem Jerzym Mariakiem, członkami Zarządu oraz delegatem do Krajowej Rady Izb Rolniczych Stanisławem Balińskim.
Spotkanie prowadził z-ca Dyrektora ds. naukowych w zakresie badań środowiskowych prof. dr hab. Mariusz Matyka.

Więcej…
 
Zajęcia praktyczno dydaktyczne słuchaczy Szkoły Policealnej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu w RZD Werbkowice.

20.11.19  W dniu 16.11.2019 r. słuchacze Szkoły Policealnej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu w ramach zajęć praktyczno dydaktycznych odwiedzili Rolniczy Zakład Doświadczalny w Werbkowicach. Grupa uczniów liczyła 43 osoby.

Więcej…
 
Spotkanie „Współpraca LPNT-Uczelnie-Instytuty-Biznes-Region” Drukuj Email

15.11.19  W dniu 14 listopada 2019 r. w siedzibie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Lublinie odbyło się spotkanie Lubelskiego Forum Innowacji pt. Współpraca LPNT-Uczelnie-Instytuty-Biznes-Region. Było to już trzecie spotkanie, którego celem jest realizacja projektu powołania Lubelskiego Banku Innowacji i Technologii tj. multi dyscyplinarnego ośrodka skupiającego w sieci współpracy lubelskich innowatorów oraz najlepszych specjalistów z nauk ścisłych, przyrodniczych, rolniczych, medycznych, humanistycznych, społecznych i technicznych regionu lubelskiego oraz całego kraju, łącząc badania z inwestorami, źródłami finansowania oraz promując ich efekty w kraju i za granicą.

Więcej…
 
HELCOM AGRI 8-2019 meeting Berlin Drukuj Email

08.11.19 W dniach 5 i 6 listopada 2018 w Berlinie dr Piotr Skowron z Zakładu Żywienia Roślin i Nawożenia IUNG - PIB brał udział w spotkaniu HELCOM AGRI 8-2019. Grupa robocza Helcom Agri zajmuje się zagadnieniami związanymi z problematyką rozproszenia pierwiastków biogenicznych z rolniczej przestrzeni produkcyjnej do środowiska i działaniom zmierzającym do lepszej ochrony Morza Bałtyckiego przed zanieczyszczeniami ze źródeł rolniczych.

Więcej…
 
Nominacja profesorska pracownika IUNG-PIB Drukuj Email

07.11.19 W dniu 6 listopada 2019 r. Prezydent RP – Pan Andrzej Duda wręczył nominacje grupie 68 profesorów reprezentujących różne dyscypliny (specjalności), a także różne ośrodki naukowe. Wśród nominowanych był prof. dr hab. Mariusz Matyka – Zastępca Dyrektora IUNG-PIB ds. naukowych w zakresie badań środowiskowych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 152