IUNG
Strona główna

Aktualności...

Warsztaty „Siew pasowy jak element rolnictwa niskoemisyjnego” Drukuj Email

27.09.16 W dniu 25 września 2016 r. w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się organizowane przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy warsztaty pt.: „Siew pasowy jak element rolnictwa niskoemisyjnego.” Było to kolejne z cyklu spotkań organizowanych w ramach projektu LCAgri.

Więcej…
 
90 lat rachunkowości rolnej w Polsce Drukuj Email

23.09.16 W dniu 22.09.2016 r. w Jachrance k. Warszawy odbyła się sesja poświęcona 90-leciu rachunkowości rolnej w Polsce. Jej organizatorem był Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – PIB w Warszawie, który nawiązuje do tradycji systemu rachunkowości rolnej utworzonego w Państwowym Instytucie Naukowym Gospodarstwa Wiejskiego (PINGW) w 1926 roku w Puławach.

Więcej…
 
50 Jubileuszowa Konferencja Mikrobiologii Środowiskowej Drukuj Email

16.09.16 W dniach 6 - 9 września 2016 r. w Sieniawie odbyła się 50 Jubileuszowa Konferencja Mikrobiologii Środowiskowej „Mikroorganizmy w ochronie środowiska i biotechnologii”. Miejsce konferencji, czyli Pałac Sieniawa związany jest historycznie z siedzibą IUNG, gdyż swoje powstanie i rozwój zawdzięcza dwóm wielkim rodom magnackim z rodów Sieniawskich i Czartoryskich.

Więcej…
 
Dzień Kukurydzy 2016 Drukuj Email

13.09.16 W dniu 9 września  w RZD Kępa (gospodarstwo Osiny) po raz kolejny zorganizowany został Dzień Kukurydzy. Zebranych powitała pani  prof. dr hab. Teresa Doroszewska v-ce dyrektor IUNG PIB w Puławach, która wspólnie z prof. dr hab. Tadeuszem Michalskim – prezesem Polskiego Związku Producentów Kukurydzy przewodniczyła referatowej części  spotkania.

Więcej…
 
Pracownicy IUNG-PIB na XXIII Kongresie SERiA Drukuj Email

12.09.16 W dniach 7-9 września 2016 r. w Białej Podlaskiej odbył się XXIII Kongres Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa i Agrobiznesu. Temat XXIII Kongresu to: „Biogospodarka w rozwoju wsi i agrobiznesu”. Organizatorem był Wydział Nauk Ekonomicznych i Technicznych Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, a współorganizatorem Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 104