IUNG
Strona główna

Aktualności...

Współpraca IUNG-PIB w Puławach z doradztwem rolniczym – nowe spojrzenie Email

25.01.17 Dokonane kilka miesięcy temu zmiany i będący ich konsekwencją nadzór Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zarówno nad 10 instytutami badawczymi jak i doradztwem rolniczym (CDR i ODR) stwarzają nowe możliwości (szanse) doskonalenia transferu wyników badań do praktyki i pogłębiania współpracy. Na problemy te warto spojrzeć przez pryzmat działalności Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach. Instytut ten nawiązuje do bogatych tradycji współpracy z doradztwem i praktyką sięgających okresu międzywojennego (PINGW 1917-1950) jak też i późniejszych doświadczeń. Pracownicy IUNG-PIB mają jednak świadomość, że odnosząc się z szacunkiem do tradycji należy dostrzegać i uwzględniać nowe priorytety i problemy, które się obecnie pojawiają. Nie ulega wątpliwości, że one będą wyznacznikami kierunków współpracy nauki z doradztwem rolniczym.

Więcej…
 
Nowe wyzwania dla nauki, doradztwa i praktyki rolniczej – konferencja w IUNG-PIB Drukuj Email

20.01.17 W dniu 19.01.2017 r. w IUNG-PIB w Puławach odbyła się konferencja nt. „Nowe wyzwania dla nauki, doradztwa i praktyki rolniczej”. Została ona zorganizowana i sfinansowana w ramach programu wieloletniego IUNG-PIB, ustanowionego przez Radę Ministrów na lata 2016-2020. Była ona ważnym wydarzeniem dla społeczności IUNG-PIB. Jej celem było bowiem podsumowanie i ocena prac zrealizowanych w ramach programu wieloletniego w roku 2016, a także wskazanie aktualnych i perspektywicznych możliwości współpracy IUNG-PIB z doradztwem i praktyką rolniczą.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB Drukuj Email

16.01.17 W dniu 12 stycznia 2017 r. odbyło się CCLVIII posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB,  inaugurujące VIII kadencję 2016-2020. Dyrektor Instytutu – prof. dr hab. Wiesław Oleszek oraz przedstawiciel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prof. dr hab. Eugeniusz Chyłek wręczyli akty powołania i wybrania  nowym członkom Rady Naukowej.

Więcej…
 
Spotkanie noworoczne 2017 w IUNG-PIB Drukuj Email

05.01.17  W dniu 04.01.2017 r. w Sali Kongresowej IUNG-PIB odbyło się spotkanie noworoczne z udziałem aktualnie zatrudnionych i emerytowanych pracowników i doktorantów. Wzięli w nim udział także pracownicy Oddziału Centralnej Biblioteki Rolniczej. Spotkanie, któremu przewodniczyli prof. dr hab. Teresa Doroszewska i prof. dr hab. Stanisław Krasowicz było okazją do oceny dokonań w roku 2016, wręczenia nagród i życzeń.

Więcej…
 
Instytut rozpoczął prace dla Komisji Europejskiej w zakresie ochrony gleb

22.12.16 W ostatnich dniach IUNG-PIB uzyskał prestiżowy kontrakt na prace badawcze dla Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska Komisji Europejskiej (DG-ENV). Przez najbliższe 3 lata zespół Zakładu Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów, kierowany przez Dr Grzegorza Siebielca będzie wykonywał zadania dla DG-ENV związane z obsługą badawczą wdrażania Tematycznej Strategii Ochrony Gleb (Soil Thematic Strategy).

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 112