IUNG
Strona główna

Aktualności...

Warsztaty naukowe IUNG-PIB w powiecie zwoleńskim Drukuj Email

04.10.16 W dniu 30 września 2016 r. na terenie powiatu zwoleńskiego, województwo mazowieckie, odbyły się warsztaty naukowe pt. „Działalność RZD IUNG-PIB jako regionalnych centrów innowacji i postępu w rolnictwie”. Zostały one zorganizowane przez zespół realizacyjny zadania 2.7 w programie wieloletnim przy współpracy z RZD w Grabowie oraz Urzędem Miasta i Gminy Zwoleń.

Więcej…
 
V gleboznawcze warsztaty naukowe Drukuj Email

04.10.16 W dniu 7 września 2016 r. na terenie RZD Grabów n/Wisłą odbyły się V gleboznawcze warsztaty naukowe poświęcone zagadnieniom erozji wodnej i wietrznej w badaniach Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. Warsztaty były zorganizowane z inicjatywy Zarządu Oddziału Puławskiego Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego.

Więcej…
 
IUNG-PIB uczestnikiem XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki Drukuj Email

28.09.16 Jednym z ważniejszych wydarzeń, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych Lubelszczyzny jest Lubelski Festiwal Nauki. W tym roku został on zorganizowany już po raz XIII i odbył się w dniach 17-23 września. Festiwal przebiegał pod hasłem „NAUKA ŹRÓDŁEM INSPIRACJI”, a głównym jego organizatorem i koordynatorem był Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Więcej…
 
Warsztaty „Siew pasowy jak element rolnictwa niskoemisyjnego” Drukuj Email

27.09.16 W dniu 25 września 2016 r. w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się organizowane przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy warsztaty pt.: „Siew pasowy jak element rolnictwa niskoemisyjnego.” Było to kolejne z cyklu spotkań organizowanych w ramach projektu LCAgri.

Więcej…
 
90 lat rachunkowości rolnej w Polsce Drukuj Email

23.09.16 W dniu 22.09.2016 r. w Jachrance k. Warszawy odbyła się sesja poświęcona 90-leciu rachunkowości rolnej w Polsce. Jej organizatorem był Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – PIB w Warszawie, który nawiązuje do tradycji systemu rachunkowości rolnej utworzonego w Państwowym Instytucie Naukowym Gospodarstwa Wiejskiego (PINGW) w 1926 roku w Puławach.

Więcej…
 
50 Jubileuszowa Konferencja Mikrobiologii Środowiskowej Drukuj Email

16.09.16 W dniach 6 - 9 września 2016 r. w Sieniawie odbyła się 50 Jubileuszowa Konferencja Mikrobiologii Środowiskowej „Mikroorganizmy w ochronie środowiska i biotechnologii”. Miejsce konferencji, czyli Pałac Sieniawa związany jest historycznie z siedzibą IUNG, gdyż swoje powstanie i rozwój zawdzięcza dwóm wielkim rodom magnackim z rodów Sieniawskich i Czartoryskich.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 88