IUNG
Strona główna

Aktualności...

IUNG-PIB wyróżniony za innowacje Drukuj Email

10.11.16 W dniach 10-12 października 2016 roku, w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, odbyła się jubileuszowa – bo już 10. edycja Międzynarodowej Wystawy Wynalazków „IWIS 2016”. Tak jak w latach poprzednich wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej oraz Politechniką Warszawską.
 Wystawa IWIS 2016 została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Więcej…
 
Badania różnych odmian buraka cukrowego w RZD Błonie-Topola Drukuj Email

07.11.16 RZD IUNG-PIB prowadzą  badania nad roślinami, które są przedmiotem zainteresowania innych instytutów (np. IHAR-PIB w Radzikowie), dotyczy to m.in. buraka cukrowego.
Rolniczy Zakład Doświadczalny Błonie-Topola wspólnie z Kutnowską Hodowlą Buraka Cukrowego prowadzi na swoich polach plantacje, na których uprawiane są nowe odmiany buraka cukrowego.

Więcej…
 
I Ogólnopolskie Sympozjum Mikrobiologiczne „Metagenomy różnych środowisk” Drukuj Email

26.10.16 W dniach 20-21 października 2016 roku w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach odbyło się I Ogólnopolskie Sympozjum Mikrobiologiczne „Metagenomy różnych środowisk”. Organizatorem sympozjum był Zakład Mikrobiologii Rolniczej IUNG-PIB, Zakład Biologii Mikroorganizmów SGGW w Warszawie, Zakład Badań Systemu Gleba-Roślina IA PAN w Lublinie oraz Katedra Biochemii i Chemii Środowiska KUL w Lublinie.

Więcej…
 
IUNG-PIB na XIII Rolniczym Festiwalu Nauki Drukuj Email

26.10.16 W dniach 20-21 października 2016 roku pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbył się XIII Rolniczy Festiwal Nauki zorganizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie.

Więcej…
 
Forum Inteligentnego Rozwoju – prezentacja stanowiska IUNG-PIB

24.10.16 W dniu 21 października 2016 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Rzeszowie – Jasionce odbyło się Forum Inteligentnego Rozwoju. To ogólnopolskie wydarzenie, istotne z uwagi na tematykę i liczbę uczestników, miało na celu obok diagnozy stanu aktualnego budowanie ścisłych relacji między światem nauki, biznesu i samorządów.
   

Więcej…
 
20-lecie Lubelskiej Izby Rolniczej Drukuj Email

18.10.16 W dniu 16 października 2016 r. na terenie Targów Lublin S.A., pod patronatem Wojewody Lubelskiego – dr hab. Przemysława Czarnka, odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji jubileuszu 20-lecia Lubelskiej Izby Rolniczej.
    Obchodząca jubileusz LIR od początku istnienia współpracuje z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach. Podczas uroczystości jubileuszowych Instytut reprezentował Z-ca Dyrektora IUNG-PIB – prof. dr hab. Stanisław Krasowicz.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 91