IUNG
Strona główna

Aktualności...

Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla projektu AZOMAIS Email

13.04.18 W dniu 22 marca 2018 roku w Warszawskim domu Technika NOT, odbyła się XXIV Giełda Wynalazków Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, na którym  projekt AZOMAIS został wyróżniony dyplomem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego". Projekt AZOMAIS realizowany w latach 2013-2016 przez konsorcjum, którego liderem był Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB Puławy.

 
Konferencja naukowa „Uwarunkowania i tendencje zmian produkcji rolniczej w Polsce ” Email

12.04.18  W  dniu 10 kwietnia 2018 roku w Białymstoku  odbyła się konferencja naukowa pt. „Uwarunkowania i tendencje zmian produkcji rolniczej w Polsce ”. Konferencja była organizowana przez Instytut Uprawy Nawożenie i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy przy współudziale Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa, w ramach zadania 1.8 Programu Wieloletniego IUNG-PIB ustanowionego na lata 2016-2020.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB Drukuj Email

29.03.18  W dniu 27 marca 2018 r. odbyło się CCLXIII posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB, na którym podjęto uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego dr Elizie Gaweł. Rada Naukowa powołała zespół do oceny wniosku i przygotowania projektów uchwał w sprawie czynności w postępowaniu o nadanie tytułu naukowego profesora dr hab. Mariuszowi Matyce. Ponadto wszczęto postępowanie habilitacyjne dr Anny Gałązki oraz przewód doktorski mgr Artura Żukiewicza, jak również wyznaczono recenzentów w przewodzie doktorskim mgr Tomasza Miturskiego.

Więcej…
 
IUBG-PIB na Europejskim Forum Rolniczym w Jasionce Drukuj Email

28.03.18  W dniach 23-24 marca 2018 roku w Jasionce pod Rzeszowem, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena odbyło się Europejskie Forum Rolnicze. Otwarcia spotkania dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Minister przypomniał, że decyzje odnośnie przyszłości WPR podejmowane będą w tym roku w maju, w ramach Rady Europejskiej. Podkreślił też, że w zjednoczonej Europie nie może być dyskryminacji.

Więcej…
 
Raport dla Komisji Europejskiej w sprawie funkcji ekosystemowych gleb Drukuj Email

26.03.18  Ukazał się pierwszy raport z prac dla Komisji Europejskiej (DG-ENV) w ramach kontraktu „Providing support in relation to the implementation of the EU Soil Thematic Strategy”, w którym Instytut uczestniczy jako jeden z wykonawców. Raport „Mapping and Assessment of Ecosystems and their Services. Soil ecosystems” dotyczy przestrzennej zmienności i ewaluacji funkcji ekosystemowych gleb w Europie.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 131