IUNG
Strona główna

Aktualności...

IUNG-PIB na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH

22.03.17  Targi Kielce były organizatorem najważniejszego wydarzenia branży rolniczej w Polsce − Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej − AGROTECH, które odbyły się w dniach 17-19 marca 2017 roku. W tym roku honorowy patronat nad targami objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

Więcej…
 
Dzień Patrona w ZSCKR w Okszowie Drukuj Email

21.03.17  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie (woj. lubelskie) od wielu lat współpracuje z IUNG-PIB na podstawie podpisanego porozumienia i realizuje corocznie opracowany przez obie strony harmonogram działań edukacyjnych. W dniu 17 marca szkoła świętowała dzień patrona.

Więcej…
 
Sukcesy RZD IUNG w Werbkowicach w produkcji mleka Email

20.03.17  W dniu 15.03.2017 r. w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie odbyło się spotkanie hodowców bydła i producentów mleka. Organizatorem spotkania była Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka z siedzibą w Warszawie Oddział w Lublinie.
Podczas spotkania przedstawione zostały wyniki oceny krów mlecznych za 2016 rok.

 

Więcej…
 
Uczniowie z Zespołu Szkół w Różańcu z wizytą w Werbkowicach Email

20.03.17  W dniu 14.03.2017 r. w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym odbyły się zajęcia dydaktyczno-naukowe dla młodzieży z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu. Spotkania te mają już kilkuletnią tradycję i przyczyniają się do popularyzacji wiedzy o działalności IUNG i RZD. Są też okazją do promocji Instytutu wśród uczniów szkół rolniczych.

Więcej…
 
Konferencja naukowa pt. „Wpływ Wspólnej Polityki Rolnej na środowisko przyrodnicze i rolnictwo w regionach" Drukuj Email

09.03.17  W  dniu 07 marca 2017 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się konferencja naukowa pt. „Wpływ Wspólnej Polityki Rolnej na środowisko przyrodnicze i rolnictwo w regionach”. Konferencja była organizowana wspólnie przez Instytut Uprawy Nawożenie i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy oraz Uniwersytet Rzeszowski, w ramach zadania 1.8 Programu Wieloletniego IUNG-PIB ustanowionego na lata 2016-2020.

Więcej…
 
Warsztaty naukowe pt. ”Znaczenie postępu technologicznego w produkcji roślinnej” Drukuj Email

08.03.17  W dniu 6 marca 2017 roku odbyły się warsztaty naukowe pt. ”Znaczenie postępu technologicznego w produkcji roślinnej”. Zorganizowano je w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, w ramach realizacji zadania 2.3, w programie wieloletnim IUNG-PIB „Ocena i wspieranie procesów wdrażania integrowanej produkcji i postępu technologicznego w produkcji roślinnej (zboża, rośliny pastewne, rośliny energetyczne)”.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 96