IUNG
Strona główna

Aktualności...

Międzynarodowa Konferencja Naukowa w ramach projektu KIK/25 Drukuj Email

02.05.12 W dniach 24-25 kwietnia 2012 r. odbyła się w IUNG-PIB Międzynarodowa Konferencja Naukowa nt. „Effectiveness of agri-environment scheme in protection of biodiversity”, organizowana w ramach projektu „Ochrona różnorodności cennych przyrodniczo siedlisk na obszarach Natura 2000 w woj. lubelskim (KIK/25)”, finansowanego ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Więcej…
 
Nawożenie przesiewów mikroelementami Drukuj

27.04.12 Jednym z warunków uzyskania wysokich plonów z przesiewów jest dobre zabezpieczenie potrzeb żywieniowych roślin w pobierane w dużej ilości składniki takie jak: azot, fosfor, potas wapń czy magnez. Jednak nie należy zapominać, że dobre wykorzystanie wymienionych składników w znacznym stopniu zależy od zaopatrzenia roślin w mikroelementy, a w szczególności w miedź i mangan oraz cynk i żelazo.

Więcej…
 
Współczesny rolnik musi być ekonomistą Drukuj

20.04.12 Od wielu lat w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, obok badań agrotechnicznych i środowiskowych, prowadzone są badania ekonomiczno-rolnicze. Stanowią one ważne uzupełnienie badań prowadzonych w ramach 2 głównych nurtów tematycznych. Badania te koncentrują się przede wszystkim w Zakładzie Systemów i Ekonomiki Produkcji Roślinnej. Kierunki ocen ekonomicznych prowadzonych w IUNG-PIB są pochodnymi zainteresowań naukowych pracowników Instytutu oraz sugestii doradców i rolników.

Więcej…
 
Gaz łupkowy – nowa tematyka w działalności IUNG-PIB Drukuj

16.04.12 W najbliższym czasie tematyka zainteresowań badawczych i analiz IUNG-PIB w Puławach poszerzy się zapewne o problemy związane z wydobyciem i wykorzystaniem gazu łupkowego na Lubelszczyźnie. Marszałek Województwa Lubelskiego – Krzysztof Hetman powołał bowiem dyrektora IUNG-PIB – prof. dr hab. Wiesława Oleszka w skład Regionalnej Rady ds. Gazu Łupkowego.

Więcej…
 
Po przemarzniętych oziminach możliwa jest uprawa roślin pastewnych Drukuj

14.04.12 W tym roku po raz kolejny w wielu rejonach naszego kraju wystąpiły silne mrozy, które w przypadku braku okrywy śnieżnej spowodowały bardzo silne uszkodzenia zbóż ozimych i rzepaku oraz mniej odpornych gatunków traw uprawianych na gruntach ornych. Według dokonanych ocen powierzchnia na której konieczne będzie wykonanie powtórnych zasiewów wynosi około 1 mln ha.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnie >>

Strona 113 z 140