IUNG
Strona główna

Aktualności...

Warsztaty naukowe pt. „Nowe możliwości współpracy z doradztwem .."

26.03.12 W dniu 22 marca 2012 roku w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowym Instytucie Badawczym odbyły się warsztaty naukowe pt. „Nowe możliwości współpracy z doradztwem i praktyką rolniczą”. Zorganizowano je w ramach zadania 4.2 programu wieloletniego IUNG-PIB.

Więcej…
 
Stan ozimin 2011/2012 Drukuj Email

12.03.12 Na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku przez Polskę przeszła fala silnych mrozów. Temperatury spadały nawet do -30 stopni Celsjusza. Niestety na znacznym obszarze kraju nie było wówczas okrywy śniegowej. W związku z tym uszkodzenia zasiewów roślin ozimych są duże.

Więcej informacji o stanie zasiewów zbóż ozimych i rzepaku ozimego ,  zalecenia dotyczace agrotechniki wczesnowiosennej na uszkodzonych łanach zbóż i rzepaku oraz o warunkach agrometeorologicznych w tym okresie znajdują się w załączonych opracowaniach.

 
Działalność ekspercka IUNG-PIB Drukuj Email

20.03.12 Ważnym efektem działalności IUNG-PIB w Puławach są różnego rodzaju ekspertyzy i opinie. Obejmują one szeroką gamę problemów, wyznaczoną przez obszary zainteresowań badawczych Instytutu. Dotyczą m.in. stanu aktualnego i zagrożeń dla środowiska przyrodniczego, stanu aktualnego i prognoz produkcji roślinnej, gospodarki nawozowej, regulacji zachwaszczenia, możliwości pokrycia zapotrzebowania na surowce energetyczne, gospodarki glebową materią organiczną, emisji CO2.

Więcej…
 
RZD IUNG TO BADANIA I PRODUKCJA ROLNICZA Drukuj Email

06.03.12 Oceniając działalność Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach warto pamiętać, że jednostka ta prowadzi także na znaczną skalę produkcję rolniczą. Integralną częścią IUNG-PIB są bowiem Rolnicze Zakłady Doświadczalne (RZD).

W roku 2011 w ramach Instytutu funkcjonowało 11 RZD, w tym 2 przekazane w dzierżawę oraz jeden działający w formie spółki. RZD IUNG-PIB są zlokalizowane w różnych regionach kraju. Prowadzą one produkcję rolniczą w różnych warunkach klimatyczno-glebowych. Są zróżnicowane pod względem powierzchni, struktury użytkowania ziemi oraz struktury użytków rolnych.

Więcej…
 
Spotkanie inaugurujące (kick-off) projekt ENORASIS Drukuj Email

24.02.12 W dniach 9-10 lutego 2012 roku w Salonikach (Grecja) odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu ENORASIS. W spotkaniu udział wzięło czterech pracowników IUNG-PIB. Kierownikiem zadań projektu przewidzianych do realizacji przez IUNG PIB jest dr Rafał Wawer z Zakładu Gleboznawstwa i Ochrony Gruntów.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnie >>

Strona 115 z 140