IUNG
Strona główna

Aktualności...

IUNG-PIB wspiera rozwój zrównoważony rolnictwa Drukuj Email

24.11.11 W dniach 17 i 18.11.br. odbyły się w Puławach warsztaty naukowe nt. „Rolnictwo zrównoważone w teorii i praktyce”, zorganizowane w ramach zadań 2.4, 2.5 i 3.2 programu wieloletniego IUNG-PIB.
Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem – uczestniczyło w nich 115 osób w tym pracownicy i przedstawiciele: instytutów badawczych (IERiGŻ-PIB, IUNG-PIB, IOR-PIB, PIMR), uczelni i szkół rolniczych, OSChR, Centrum Doradztwa Rolniczego, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Izb Rolniczych, Urzędów Wojewódzkich i Marszałkowskich, Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, firm i organizacji działających w otoczeniu i na rzecz rolnictwa (DOROL, K+S Polska sp. z o.o., Agrosimex sp. z o.o.) oraz Zamojskiego Towarzystwa Rolniczego.

Więcej…
 
IUNG-PIB współpracuje z samorządem rolniczym Drukuj Email

23.11.11 Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach stale poszerza zakres współpracy w dziedzinie kreowania postępu technologicznego i innowacyjności w rolnictwie. Szereg zrealizowanych dotychczas projektów potwierdza, że liczącym się partnerem do współpracy jest samorząd rolniczy w postaci Izb Rolniczych, działających od 15 lat.
W dniu 21.11.2011 r. z-ca dyrektora ds. naukowych w zakresie badań środowiskowych – prof. dr hab. Stanisław Krasowicz uczestniczył w konferencji z okazji XV-lecia Podkarpackiej Izby Rolniczej.

Więcej…
 
IUNG PIB członkiem Centrum Kompetencyjnego Drukuj Email

10.11.11 W dniu 9 listopada 2011 r. w Puławskiej Wyższej Szkole odbyła się konferencja „Nauka, biznes, rolnictwo – nowe możliwości”.

Organizatorem konferencji były Zakłady Azotowe „Puławy” SA. Zainicjowały one projekt stworzenia Centrum Kompetencyjnego, które będzie płaszczyzną współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy nauką, przedsiębiorstwami rolnymi oraz przemysłem nawozowym. W konferencji uczestniczyła duża grupa pracowników IUNG-PIB z Puław i Wrocławia.

Więcej…
 
III miejsce IUNG-PIB w konkursie PROMUJ Z POMYSŁEM Email

07.11.11 18 października w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca konkurs „Promuj z pomysłem”.

Konferencja zorganizowana została przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Polską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości. W konkursie „Promuj z pomysłem” zgłoszono przeszło 20 kampanii promujących projekty, które są współfinansowane ze środków programu Rozwój Polski Wschodniej.

Więcej…
 
IUNG PIB na VIII Rolniczym Festiwalu Nauki Drukuj Email

29.10.11 W dniach 18-19 października 2011 r. pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbył się zorganizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie VIII Rolniczy Festiwal Nauki.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnie >>

Strona 116 z 137