IUNG
Strona główna

Aktualności...

Międzynarodowa Konferencja “Ochrona gleb użytkowanych rolniczo.. " Drukuj

05.07.11 W dniach 13-16 czerwca 2001 roku odbyła się w IUNG w Puławach Międzynarodowa Konferencja “Ochrona gleb użytkowanych rolniczo przed oddziaływaniem czynników naturalnych i antropogenicznych". Konferencja została zorganizowana w ramach projektu EU PROFICIENCY przez Zakład Gleboznawstwa, Erozji i Ochrony Gruntów IUNG przy współudziale Instytutu nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Więcej…
 
IUNG-PIB na Dniu Otwartych Drzwi w LODR w Końskowoli Drukuj Email

01.07.11 Jak co roku pracownicy Działu Upowszechniania i Wydawnictw służyli głosem doradczym oraz zaprezentowali ofertę wydawniczą Instytutu na zorganizowanym przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli „Dniu Otwartych Drzwi”, który odbył się w minioną niedzielę – 26 czerwca 2011 r.

Więcej…
 
Obchody Dnia Pola w RZD Werbkowice Drukuj Email

24.06.11 Już po raz dziewiąty KSC S.A. zorganizowała tradycyjne spotkanie z plantatorami buraków cukrowych w ramach obchodów Dnia Pola. Odbyły się one 14 czerwca 2011 r. w miejscowości Werbkowice (woj. lubelskie) na terenie Rolniczego Zakładu Doświadczalnego Werbkowice podległego Instytutowi Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - PIB w Puławach.


Uroczystość miała charakter plenerowy. Jej inicjatorem była KSC SA (Krajowa Spółka Cukrowa S.A.) a gospodarzem RZD IUNG-PIB w Werbkowicach.

Więcej…
 
Komunikat z trzeciego okresu raportowania zagrożenia suszą. Drukuj Email

24.06.11 W trzecim okresie raportowania tj. od 21 kwietnia do 20 czerwca 2011 roku, stwierdzamy zagrożenie wystąpienia suszy rolniczej na obszarze Polski. Wartości Klimatycznego Bilansu Wodnego (KBW), na podstawie których dokonywana jest ocena stanu zagrożenia suszą, są w całej Polsce ujemne.

Obszar zagrożenia suszą (prezentowanym w poprzednim komunikacie) powiększył się we wszystkich kierunkach, w największym stopniu w kierunku wschodnim i południowo-wschodnim.

Więcej…
 
Komunikat z drugiego okresu raportowania zagrożenia suszą. Drukuj Email

15.06.11  W drugim okresie raportowania tj. od 11 kwietnia do 10 czerwca 2011 roku, stwierdzamy zagrożenie wystąpienia suszy rolniczej na obszarze Polski. Wartości Klimatycznego Bilansu Wodnego (KBW), na podstawie których dokonywana jest ocena stanu zagrożenia suszą, są w całej Polsce ujemne.

W porównaniu do pierwszego komunikatu, we wszystkich badanych miejscowościach nastąpił spadek wartości klimatycznego bilansu wodnego. Średni spadek KBW dla Polski wyniósł 20 mm, oznacza to dalsze zwiększenie deficytu wody dla roślin uprawnych. Zagrożenie suszą względem sytuacji z przed 10 dni uległo znacznemu wzrostowi.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnie >>

Strona 116 z 131