IUNG
Strona główna

Aktualności...

Międzynarodowe warsztaty "Optimal land use for bioenergy..." Drukuj Email

03.10.11 W dniach 28-30 września br., w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym odbyły się międzynarodowe warsztaty "Optimal land use for bioenergy production without jeopardy of food self-sufficiency and food security". Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu Proficiency przez Zakład Agrometeorologii i Zastosowań Informatyki.

Więcej…
 
Międzynarodowa konferencja „Glebowa materia organiczna .." Drukuj Email

22.09.11 21 września br, w Brukseli odbyła się międzynarodowa konferencja „Glebowa materia organiczna – stara prawda, nowe wyzwania”. Organizatorami konferencji byli minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki oraz Dyrektoriat Badań i Innowacji Komisji Europejskiej.
Założenia merytoryczne i program konferencji zostały przygotowane przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach.

Więcej…
 
I Konferencja "Rolnictwo Ekologiczne..." Drukuj Email

21.09.11  W piątek i sobotę - 16 i 17 września - w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach odbyła się pierwsza konferencja organizowana w ramach projektu Rozwój Klastra Dolina Ekologicznej Żywności pt. "ROLNICTWO EKOLOGICZNE: BADANIA, JAKOŚĆ, WSPÓŁPRACA I MARKETING".

Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno środowisk naukowych jak i konsumentów ekologicznej żywności.

Więcej…
 
II Krajowa Konferencja „Naturalne substancje roślinne.." Drukuj Email

19.09.11 Ponad siedemdziesięciu fitochemików z różnych ośrodków naukowych w kraju spotkało się w dniach 12-14 września 2011 roku na II Krajowej Konferencji pt. „Naturalne substancje roślinne – aspekty strukturalne i aplikacyjne”, zorganizowanej przez Zakład Biochemii i Jakości Plonów.

Więcej…
 
VIII Lubelski Festiwal Nauki Drukuj Email

18.09.11 W dniach 17-23 września 2011 roku Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach po raz kolejny bierze udział w organizowanym na terenie naszego województwa VIII Lubelskim Festiwalu Nauki, odbywającym się w tym roku pod hasłem „Nauka w służbie przyrody”. Festiwal objęty jest Patronatem Honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pani prof. dr hab. Barbary Kudryckiej.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnie >>

Strona 118 z 137