IUNG
Strona główna

Aktualności...

Posiedzenie Rady Naukowej Instytutu Drukuj Email

12.10.11 W dniu 11.10.2011 odbyło się CCXXXI posiedzenie Rady Naukowej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.Na posiedzeniu przeprowadzono kolokwium habilitacyjne dr Andrzeja Doroszewskiego oraz zaopiniowano wniosek w sprawie nadania tytułu profesora nauk rolniczych dr hab.Annie Stochmal, prof.nadz.
Powołano 2 Komisje ds.postępowania habilitacyjnego oraz wyznaczono recenzentów 3 prac doktorskich. W wolnych wnioskach dyrektor IUNG-PIB prof. dr hab. Wiesław Oleszek przedstawił informację o bieżącej sytuacji w Instytucie.

 
VIII Lubelski Festiwalu Nauki w IUNG PIB Drukuj Email

10.10.11 W dniach 19-23 września 2011 roku Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach wziął udział w organizowanym na terenie województwa lubelskiego VIII Lubelskim Festiwalu Nauki pod hasłem „Nauka w służbie przyrody”.
Od kilku lat jest to największa impreza naukowa na Lubelszczyźnie, mająca na celu popularyzację nauki w społeczeństwie, szczególnie wśród młodzieży, prezentację projektów badawczych realizowanych na uczelniach i w jednostkach naukowych, promocję uczelni i jednostek badawczych oraz integrację lubelskiego środowiska naukowego. Festiwal ma także zachęcić do uprawiania i podglądania nauki oraz pracy naukowców, pokazać, że praca naukowca może być ciekawa, a studia mogą pomóc w realizacji marzeń.

Więcej…
 
II Kongres Nauk Rolniczych Drukuj Email

07.10.11 W dniu 5.10.2011 r. grupa pracowników naukowych IUNG-PIB wraz z Dyrektorem i Jego zastępcami uczestniczyła w II Kongresie Nauk Rolniczych, który odbył się w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.

Hasłem II Kongresu były „Narodowe, strategiczne programy badań dla sektora rolno-żywnościowego i obszarów wiejskich”

Więcej…
 
Międzynarodowe warsztaty "Optimal land use for bioenergy..." Drukuj Email

03.10.11 W dniach 28-30 września br., w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym odbyły się międzynarodowe warsztaty "Optimal land use for bioenergy production without jeopardy of food self-sufficiency and food security". Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu Proficiency przez Zakład Agrometeorologii i Zastosowań Informatyki.

Więcej…
 
Międzynarodowa konferencja „Glebowa materia organiczna .." Drukuj Email

22.09.11 21 września br, w Brukseli odbyła się międzynarodowa konferencja „Glebowa materia organiczna – stara prawda, nowe wyzwania”. Organizatorami konferencji byli minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki oraz Dyrektoriat Badań i Innowacji Komisji Europejskiej.
Założenia merytoryczne i program konferencji zostały przygotowane przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnie >>

Strona 119 z 138