IUNG
Strona główna

Aktualności...

Spotkanie w ramach projektu "Manure Standards” Drukuj Email

03.10.18  W dniach 10-13 września 2018 r. w Uppsali odbyło się spotkanie w ramach projektu „Advanced manure standards for sustainable nutrient management and reduced emissions – Manure Standards”. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Zakładu Żywienia Roślin i Nawożenia.  Spotkanie w Uppsali było poświęcone prezentacji aktualnych postępów w realizacji zadań w krajach uczestniczących w poszczególnych obszarach badawczych, oraz wymianie wiedzy i doświadczeń, które będą wykorzystane w dalszych etapach rozwoju projektu i podniosą jakość jego końcowych wyników.

Więcej…
 
Monitoring Suszy Rolniczej. Komunikat nr 14. Drukuj Email
03.10.18 IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą dla następujących upraw: buraka cukrowego oraz rzepaku i rzepiku.

Więcej…
 
Lubelski Festiwal Nauki w podwojach IUNG-PIB Drukuj Email

26.09.18  W dniach 17-21 września 2018 r., w IUNG-PIB w Puławach odbył się XV Lubelski Festiwal Nauki. Była to wyjątkowa inicjatywa popularyzująca naukę wśród dzieci i młodzieży. Prezentowane podczas Festiwalu tematy miały charakter edukacyjny.

Więcej…
 
Jubileusz 70-lecia PODR w Szepietowie Drukuj Email

24.09.18 W dniu 22.09.2018 r. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie obchodził jubileusz 70-lecia działalności w służbie wsi i rolnictwa

Myślą przewodnią jubileuszu, było przesłanie „ Wiedza, praca, doświadczenie w służbie ziemi naszej”. PODR w Szepietowie i  IUNG-PIB w Puławach  łączą wspólne tradycje historyczne, a także wielokierunkowa współpraca wdrożeniowo-upowszechnieniowa.

Więcej…
 
Warsztaty naukowe pt. „Mitygacja negatywnego oddziaływania rolnictwa na środowisko naturalne” Drukuj Email

24.09.18  Wszystkie wody, niezależnie od tego czyją stanowią własność, podlegają ochronie.    Nowa ustawa prawo wodne  uchwalona w 2017 roku nakłada obowiązek prowadzenia działań ograniczających zanieczyszczenie azotanami pochodzenia rolniczego na obszarze całego kraju. W lipcu bieżącego roku został opublikowany tzw. program azotanowy wskazujący    praktyki obligatoryjne dla gospodarstw rolnych, a w trakcie opracowania jest zbiór zaleceń dobrej praktyki rolniczej zawierający działania dobrowolne. Równolegle trwają prace nad przygotowaniem kodeksu praktyk ograniczających emisje amoniaku z rolnictwa, zgodnie z dyrektywą NEC.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 14 z 140