IUNG
Strona główna

Aktualności...

IUNG-PIB w Puławach wspiera powodzian Drukuj Email

05.04.11 Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach przekazał 6 zacielonych jałówek rolnikom z gminy Wilków.
Jałówki te pochodzą ze stada bydła w RZD Werbkowice. Jednocześnie rolnikom przyjmującym jałówki przekazano 0,5 t wysłodków i około 0, 5 t zboża na paszę. Według cen rynkowych, z uwzględnieniem wartości hodowlanej jałówek wielkość wsparcia wynosi około 25 tys. zł.

Więcej…
 
Współpraca IUNG-PIB z Zakładami Azotowymi „Puławy S.A." Drukuj Email

04.04.11 W dniu 1.04.2011 r. w siedzibie Zarządu Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. odbyło się spotkanie, podczas którego pracownicy IUNG-PIB (dr T. Jadczyszyn, mgr Cz. Pietruch, mgr Piotr Koza i mgr Artur Łopatka) zaprezentowali wybrane kierunki działalności Instytutu, dotyczące nawożenia mineralnego i zróżnicowania regionalnego polskiego rolnictwa.

Więcej…
 
Warsztaty tytoniowe Drukuj Email

29.03.11 Dnia 23 marca 2011r. w Sali Kongresowej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach odbyły się warsztaty tytoniowe zatytułowane „Perspektywy uprawy tytoniu w Polsce. Sposoby ograniczania chorób i szkodników roślin występujących w następstwie zmian klimatycznych”. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele trzech departamentów Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiciele krajowych i okręgowych związków plantatorów tytoniu, firm kontraktujących, przemysłu tytoniowego, grup producenckich oraz plantatorzy. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Instytut europejskiego projektu PROFICIENCY. Uczestnicy wysłuchali pięciu referatów dotyczących zagadnień hodowli i agrotechniki tytoniu oraz obecnej sytuacji i perspektyw w sektorze tytoniowym. Stanowiły one podstawę dla panelu dyskusyjnego, który dał możliwość szerszego omówienia poruszonej w referatach problematyki oraz wyrażenia przez uczestników swoich opinii i oczekiwań.

Więcej…
 
IUNG PIB na targach AGROTECH, LAS-EXPO 2011 Drukuj Email

15.03.11 W dniach 10-13 marca 2011 r. w Kielcach odbyła się XVI Konferencja Naukowo-Techniczna nt. „Nowe technologie w rolnictwie zrównoważonym” rokrocznie organizowana przez Wirtualny Instytut Rolnictwa Zrównoważonego (WIRZ), członkiem którego jest Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - PIB w Puławach oraz targi AGROTECH, LAS-EXPO 2011.

      W konferencji uczestniczyło czterech pracowników IUNG-PIB. Dyrektor prof. dr hab. Wiesław Oleszek wygłosił referat mówiący o możliwościach wykorzystania wtórnych metabolitów roślinnych w rolnictwie, natomiast dr Jerzy Kopiński omówił wpływ zmian organizacyjnych w rolnictwie na gospodarkę glebową i materię organiczną. Oprócz prezentacji referatów odbyła się także sesja posterowa, na której pracownicy naukowi Instytutu zaprezentowali swój poster dotyczący plonowania i cech biometrycznych wybranych gatunków miskanta - dr Mariusz Matyka i prof. dr hab. Jan Kuś.

Więcej…
 
IUNG PIB to także RZD i SD Drukuj Email

08.03.11 Integralnymi częściami Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach są Rolnicze Zakłady Doświadczalne (RZD) i Stacje Doświadczalne (SD), położone w różnych regionach Polski. Charakteryzują się one wyraźną specjalizacją badawczą, wdrożeniową i produkcyjną. Stosują też nowe rozwiązania organizacyjne i technologiczne, nawiązujące do problemów istotnych z punktu widzenia praktyki produkcyjnej. RZD w Werbkowicach stosuje nowatorskie rozwiązania w zakresie organizacji gospodarki paszowej i produkcji mleka. SD w Osinach prowadzi m.in. badania nad porównaniem różnych systemów gospodarowania w rolnictwie oraz oceną produkcyjności roślin energetycznych. RZD Kępa prowadzi badania nad uprawą tytoniu i chmielu.
        Adresy i dane kontaktowe są podane na stronie Instytutu w pozycji „Zakłady i stacje doświadczalne”. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzania jednostek IUNG-PIB i poszukiwania płaszczyzn współpracy.

 
<< Początek < Poprzednia 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Następna > Ostatnie >>

Strona 140 z 151