IUNG
Strona główna

Aktualności...

IUNG-PIB na Targach "Polagra" Drukuj Email

16.02.11 Nieprzerwanie od ponad 25 lat Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB uczestniczy w Targach „Polagra” w Poznaniu, które w tym roku odbywały się w dniach 10-13 lutego.

Poznańskim Targom patronował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Ta cykliczna, specjalistyczna wystawa rolnicza zawsze przyciąga dużą liczbę zwiedzających. Na tegorocznych Targach „Polagra - Farma” wystawcy zaprezentowali bogatą ofertę produktów i urządzeń: maszyn rolniczych, ciągników, kombajnów zbożowych itp. Towarzyszyła im także wystawa zwierząt hodowlanych, a tematem wiodącym była bioenergia.

Więcej…
 
Konferencja dotycząca kształtowania żyzności gleb Drukuj Email

10.02.11 W dniu 9 lutego 2011 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja poświęcona problemom kształtowania żyzności gleb. Była ona kontynuacją panelu „Czy Polsce zagraża spadek żyzności gleb?”, który odbył się 2 miesiące wcześniej. Podczas tego panelu prezentowane było stanowisko nauki, poparte wynikami badań i analiz.

W czasie konferencji zaprezentowano 14 referatów dotyczących głównie opinii oraz poglądów rolników i przedsiębiorców rolnych na temat wykorzystania pożytecznych mikroorganizmów i biostymulatorów w rolnictwie. Opinie te były popierane wynikami  uzyskanymi w praktyce, w konkretnych gospodarstwach.

Więcej…
 
Współpraca ze szkołami rolniczymi Drukuj Email

10.02.11 Realizując zalecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi IUNG-PIB w Puławach podpisał porozumienia o współpracy ze szkołami rolniczymi podległymi MRiRW. Współpraca ta ma być ważną formą transferu wyników badań Instytutu do praktyki rolniczej.

Więcej…
 
Artykuł promocyjny IUNG-PIB w Public Service Review Drukuj Email

08.02.11 Wkrótce ukaże się w Public Service Review, Unii Eurpejskiej (nr 21, 2011) artykuł promocyjny IUNG-PIB finansowany z Projektu Proficiency. Ma on za zadanie przybliżyć IUNG-PIB w różnych agendach Parlamentu Europejskiego.

 
IUNG-PIB na „Grüne Woche” w Berlinie Drukuj Email
24.01.11 W dniach 21-30 stycznia 2011 r odbywał się w Berlinie Międzynarodowy Zielony Tydzień. W spotkaniu tym Polska była partnerem, co oznacza, że zarówno kraj i polska żywność była promowana w trakcie trwania targów pod hasłem „Polska…schmeckt”. Była to doskonała okazja promocyjna dla polskiej żywności ale i instytucji pracujących w sektorze rolnym. Z tej okazji ukazało się specjalne wydanie „The Warsaw Voice”, w którym dużą część zajmują informacje o polskich wyrobach spożywczych, ale został zaprezentowany również nasz Instytut. (Patrz załącznik)
 
<< Początek < Poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Następna > Ostatnie >>

Strona 141 z 151