IUNG
Strona główna

Aktualności...

Dyplom dla pracownika IUNG-PIB Drukuj Email

W dniu 29.08.2010 r. na jubileuszowych 25 centralnych obchodach święta producentów tytoniu „Tytoniaki 2010” w Łukowej, pow. Biłgoraj pracownik Zakładu Hodowli i Biotechnologii Roślin IUNG-PIB prof. Apoloniusz Berbeć otrzymał dyplom od marszałka województwa lubelskiego „w dowód uznania za szczególny wkład i zaangażowanie w uprawę tytoniu w Polsce”. Przyznany dyplom jest uhonorowaniem prac hodowlanych nad tytoniem prowadzonych przez prof. Berbecia. Prace te doprowadziły do wyhodowania i wdrożenia do uprawy na terenie całego kraju pierwszych w Polsce odmian tytoniu Virginia odpornych na czarną zgniliznę korzeni, co pozwoliło rozwiązać problem małej wydajności i niskiej opłacalności uprawy Virginii, wywołany przez tę chorobę.

......................................
Dodano 08.09.2010
Więcej…
 
Hotel IUNG ma trzy gwiazdki. Drukuj Email
Dnia 23.07.2010 Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie wydał decyzję dotyczacą zaszeregowania obiektu hotelarskiego Centrum Szkoleniowo Kongresowego IUNG do rodzaju Hotel i nadał mu kategorię *** (trzy gwiazdki).
......................................
Dodano 27.07.2010
 
Podpisanie umowy z Uniwersytetem Rzeszowskim o wspólnym prowadzeniu studiów doktoranckich Drukuj Email

Dnia 14 lipca 2010 r. została zawarta umowa dotycząca warunków realizacji porozumienia w sprawie wspólnego prowadzenia studiów doktoranckich przez Uniwersytet Rzeszowski (UR) i Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy (IUNG-PIB) w Puławach

......................................
Dodano 15.07.2010
Więcej…
 
Nagroda Ministra dla pracowników IUNG PIB Drukuj Email

Dnia 5.07. 2010 r. Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusz Nalewajk wręczył pamiątkowe statuetki i dyplomy kierownikom zespołów badawczych uhonorowanych Nagrodą Ministra za najciekawsze wdrożenia prac naukowych w 2009 roku . Statuetka trafiła również do rąk Pani prof. Teresy Doroszewskiej kierującej projektem „Opracowanie systemu uzyskiwania zdrowych sadzonek chmielu i wdrożenie ich do uprawy jako element wspomagania zmian w strukturze krajowego chmielarstwa”.

......................................
Dodano 09.07.2010
Więcej…
 
Medal Instytutu Agronomicznego dla profesora Seweryna Kukuły Email
     Dnia 22 czerwca 2010 r. odbyło się posiedzenie Kapituły Medalu Instytutu Agronomicznego w Marymoncie, której przewodniczy J. M. Rektor SGGW w Warszawie. Członkami Kapituły są przedstawiciele największych placówek naukowych, reprezentujących szeroko rozumiane nauki przyrodnicze.
    Decyzją Kapituły w bieżącym roku Medalem Instytutu Agronomicznego w Marymoncie oraz nagrodą pieniężną został uhonorowany prof. dr hab. Seweryn Kukuła - Dyrektor Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego.
    Wręczenie Medalu Instytutu Agronomicznego w Marymoncie nastąpi w trakcie inauguracji roku akademickiego w SGGW w Warszawie.
......................................
Dodano 08.07.2010
 
<< Początek < Poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Następna > Ostatnie >>

Strona 147 z 152