IUNG
Strona główna

Aktualności...

VII Lubelski Festiwal Nauki Drukuj Email

W dniach 18-24 września 2010 roku Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach miał zaszczyt uczestniczyć po raz kolejny w organizowanym na terenie naszego województwa VII Lubelskim Festiwalu Nauki, odbywającym się w tym roku pod hasłem „Nauka przygodą życia”. Koordynatorem projektów i przedsięwzięć festiwalowych odbywających się w naszym instytucie był dr inż. Mariusz Zarychta.

W ramach projektu pracownicy IUNG-PIB w Puławach przygotowali dla odwiedzających nas gości szesnaście prezentacji, które poruszały rozległą panoramę problemów i zagadnień związanych z szeroko rozumianym rolnictwem, ale nie tylko, bo również znalazły się wykłady o charakterze interdyscyplinarnym, nawiązujące do takich dziedzin, jak biologia, chemia, farmacja, weterynaria, ochrona środowiska, nauki o Ziemi, a nawet ekonomia. Największym zainteresowaniem, podobnie jak przed rokiem, cieszyła się prezentacja zatytułowana „Działalność jednej z najstarszych stacji meteorologicznych w Polsce”, połączona ze zwiedzaniem stacji i pokazem działania urządzeń meteorologicznych, której autorem był dr Andrzej Doroszewski.

......................................
Dodano 03.10.2010
Więcej…
 
Klaster lokalny dla puławskich instytutów naukowych Drukuj Email

W dniu 8 września został dostarczony klaster lokalny dla obliczeń kampusowych firmy IBM. Klaster składa się z 20 węzłów usługowych, 10 węzłów graficznych, systemu dyskowego o łącznej pojemności 24 TB. Węzły usługowe posiadają po dwa procesory Intel Xeon 4C 2.4GHz natomiast węzły graficzne dodatkowo są wyposażone w wysokowydajne karty graficzne.

......................................
Dodano 23.09.2010
Więcej…
 
Dyplom dla pracownika IUNG-PIB Drukuj Email

W dniu 29.08.2010 r. na jubileuszowych 25 centralnych obchodach święta producentów tytoniu „Tytoniaki 2010” w Łukowej, pow. Biłgoraj pracownik Zakładu Hodowli i Biotechnologii Roślin IUNG-PIB prof. Apoloniusz Berbeć otrzymał dyplom od marszałka województwa lubelskiego „w dowód uznania za szczególny wkład i zaangażowanie w uprawę tytoniu w Polsce”. Przyznany dyplom jest uhonorowaniem prac hodowlanych nad tytoniem prowadzonych przez prof. Berbecia. Prace te doprowadziły do wyhodowania i wdrożenia do uprawy na terenie całego kraju pierwszych w Polsce odmian tytoniu Virginia odpornych na czarną zgniliznę korzeni, co pozwoliło rozwiązać problem małej wydajności i niskiej opłacalności uprawy Virginii, wywołany przez tę chorobę.

......................................
Dodano 08.09.2010
Więcej…
 
Hotel IUNG ma trzy gwiazdki. Drukuj Email
Dnia 23.07.2010 Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie wydał decyzję dotyczacą zaszeregowania obiektu hotelarskiego Centrum Szkoleniowo Kongresowego IUNG do rodzaju Hotel i nadał mu kategorię *** (trzy gwiazdki).
......................................
Dodano 27.07.2010
 
Podpisanie umowy z Uniwersytetem Rzeszowskim o wspólnym prowadzeniu studiów doktoranckich Drukuj Email

Dnia 14 lipca 2010 r. została zawarta umowa dotycząca warunków realizacji porozumienia w sprawie wspólnego prowadzenia studiów doktoranckich przez Uniwersytet Rzeszowski (UR) i Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy (IUNG-PIB) w Puławach

......................................
Dodano 15.07.2010
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Następna > Ostatnie >>

Strona 155 z 160