IUNG
Strona główna

Aktualności...

Staż pracowników NSE w Szwajcarii w ramach projektu KIK/25 Drukuj Email

08.12.16 W dniu 5 grudnia 2016 r. pracownicy IUNG-PIB: dr hab. Beata Feledyn-Szewczyk i dr Adam Kleofas Berbeć, przebywający na stażu naukowym w Bern University of Applied Sciences (School of Agricultural, Forest and Food Sciences) w Zollikofen w Szwajcarii mieli okazję zapoznać pracowników i studentów tej uczelni z osiągnięciami IUNG-PIB w badaniach nad wpływem rolnictwa na środowisko, w tym na bioróżnorodność oraz rolą Instytutu we wspieraniu decyzji dla administracji i instytucji zarządzających środowiskiem na obszarach wiejskich.

Więcej…
 
Warsztaty naukowe „Herbologia w świetle integrowanej ochrony roślin”

07.12.16 W dniu 6 grudnia 2016 roku we Wrocławiu, w siedzibie Zakładu Herbologii i Technik Uprawy Roli IUNG-PIB odbyły się warsztaty naukowe zorganizowane w ramach realizacji Programu Wieloletniego IUNG-PIB - Zadanie 2.3 (Ocena i wspieranie procesów wdrażania integrowanej produkcji i postępu technologicznego w produkcji roślinnej).

Więcej…
 
RZD Werbkowice wspiera innowacje w rolnictwie Drukuj Email

06.12.16 W dniu 01 grudnia 2016 r. w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym w Werbkowicach odbyło się szkolenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu naziemnego dla rolników z powiatu zamojskiego, organizowane przez firmę „SZKOLTEX” Centrum Usług BHP i Kadr z siedzibą w Lublinie.  Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem rolników.

Więcej…
 
5 grudnia - Światowy Dzień Gleby Drukuj Email

05.12.16 5 grudnia po raz kolejny obchodzimy Światowy Dzień Gleby ustanowiony w 2013 r. przez 68 Walne Zgromadzenie Organizacji Narodów Zjednoczonych. Każdego roku obchody są organizowane pod innym hasłem. Tegoroczne brzmi: "Gleby i rośliny strączkowe, symbioza do życia”. Na stronie Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa można znaleźć wiele materiałów promocyjnych i filmów wideo, które podkreślają potrzebę ochrony gleb na wszystkich kontynentach. Szczególnie dzisiaj, w Dniu Gleby zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią wybranych materiałów dostępnych na stronie internetowej  tutaj...

Więcej…
 
Warsztaty naukowe dla uczniów szkół rolniczych. Drukuj Email

02.12.16 W dniu 29 listopada 2016 r. w  siedzibie CSK IUNG-PIB w Puławach odbyły się warsztaty naukowe dla uczniów szkół rolniczych pt. „Ocena gleb użytkowanych rolniczo z uwzględnieniem prawidłowego funkcjonowania ekosystemów glebowych oraz wskazanie działań zapobiegających procesom degradacyjnym”.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 18 z 119