IUNG
Strona główna

Aktualności...

CCLXV posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB Email

05.10.18   W dniu 2 października 2018 r. odbyło się CCLXV posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB. Rada na podstawie wniosku komisji habilitacyjnej podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego dr Annie Gałązce. Ponadto Rada Naukowa podjęła uchwałę o przeprowadzeniu postępowania habilitacyjnego: dr Anny Gajdy, dr Grzegorza Siebielca, dr Rafała Wawera i dr Elżbiety Wołejko, oraz wyznaczyła członków Komisji habilitacyjnej. Poza tym wyznaczono recenzentów pracy doktorskiej mgr inż. Magdaleny Dziągwy-Becker.

Więcej…
 
Konferencja „Wizje biogospodarki i polityki rolnej” Drukuj Email

04.10.18  W dniach 25-26 w IUNG-PIB w Puławach odbyła się konferencja zatytułowana „Wizje biogospodarki i polityki rolnej”. Konferencja została zorganizowana w ramach realizacji projektu BioEcon przez pracowników Zakładu Biogospodarki i Analiz Systemowych. Referat wiodący, pt.: „CAP and the evolution of agriculture in Poland” został wygłoszony przez Pana prof. Eugeniusza Chyłka, przedstawiciela Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej…
 
167th EAAE Seminar Drukuj Email

04.10.18  W dniach 24-25 września w Puławach odbyło się 167 EAAE Seminarium zorganizowane przez pracowników Zakładu Biogospodarki i Analiz Systemowych oraz Zakładu Systemów i Ekonomiki Produkcji Roślinnej przy wsparciu Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa (EAAE). W spotkaniu uczestniczyło 70 uczestników z Polski i licznych jednostek zagranicznych.

Więcej…
 
Spotkanie w ramach projektu "Manure Standards” Drukuj Email

03.10.18  W dniach 10-13 września 2018 r. w Uppsali odbyło się spotkanie w ramach projektu „Advanced manure standards for sustainable nutrient management and reduced emissions – Manure Standards”. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Zakładu Żywienia Roślin i Nawożenia.  Spotkanie w Uppsali było poświęcone prezentacji aktualnych postępów w realizacji zadań w krajach uczestniczących w poszczególnych obszarach badawczych, oraz wymianie wiedzy i doświadczeń, które będą wykorzystane w dalszych etapach rozwoju projektu i podniosą jakość jego końcowych wyników.

Więcej…
 
Monitoring Suszy Rolniczej. Komunikat nr 14. Drukuj Email
03.10.18 IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą dla następujących upraw: buraka cukrowego oraz rzepaku i rzepiku.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 18 z 145