IUNG
Strona główna

Aktualności...

Z życia studiów doktoranckich Drukuj Email

27.03.17  W okresie styczeń-marzec 2017 r. doktoranci i młodzi pracownicy naukowi IUNG-PIB w ramach zajęć na studiach doktoranckich realizowali moduł z zakresu gleboznawstwa i ochrony gruntów, prowadzony przez dr Bożenę Smreczak i dr Jacka Niedźwieckiego. Wykłady obejmowały zagadnienia dotyczące budowy gleb, właściwości fizycznych i chemicznych, bonitacji i waloryzacji rolniczej przestrzeni produkcyjnej oraz zagrożeń dla funkcji gleb.

Więcej…
 
Promocja książki pt. „Mikołaj Spóz – człowiek zwyczajny i niezwykły”

23.03.17  W dniu 17.03.2017 r. w Sali Kongresowej IUNG-PIB w Puławach odbyło się spotkanie poświęcone promocji książki Pani mgr Barbary Miluskiej pt. „Mikolaj Spóz – człowiek zwyczajny i niezwykły”.  Organizatorami spotkania byli: Muzeum Oświatowe i Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oświatowego, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB, Centralna Biblioteka Rolnicza – Oddział w Puławach.

Więcej…
 
IUNG-PIB na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH

22.03.17  Targi Kielce były organizatorem najważniejszego wydarzenia branży rolniczej w Polsce − Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej − AGROTECH, które odbyły się w dniach 17-19 marca 2017 roku. W tym roku honorowy patronat nad targami objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

Więcej…
 
Dzień Patrona w ZSCKR w Okszowie Drukuj Email

21.03.17  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie (woj. lubelskie) od wielu lat współpracuje z IUNG-PIB na podstawie podpisanego porozumienia i realizuje corocznie opracowany przez obie strony harmonogram działań edukacyjnych. W dniu 17 marca szkoła świętowała dzień patrona.

Więcej…
 
Sukcesy RZD IUNG w Werbkowicach w produkcji mleka Email

20.03.17  W dniu 15.03.2017 r. w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie odbyło się spotkanie hodowców bydła i producentów mleka. Organizatorem spotkania była Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka z siedzibą w Warszawie Oddział w Lublinie.
Podczas spotkania przedstawione zostały wyniki oceny krów mlecznych za 2016 rok.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 19 z 124