IUNG
Strona główna

Aktualności...

Lubelski Festiwal Nauki w podwojach IUNG-PIB Drukuj Email

26.09.18  W dniach 17-21 września 2018 r., w IUNG-PIB w Puławach odbył się XV Lubelski Festiwal Nauki. Była to wyjątkowa inicjatywa popularyzująca naukę wśród dzieci i młodzieży. Prezentowane podczas Festiwalu tematy miały charakter edukacyjny.

Więcej…
 
Jubileusz 70-lecia PODR w Szepietowie Drukuj Email

24.09.18 W dniu 22.09.2018 r. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie obchodził jubileusz 70-lecia działalności w służbie wsi i rolnictwa

Myślą przewodnią jubileuszu, było przesłanie „ Wiedza, praca, doświadczenie w służbie ziemi naszej”. PODR w Szepietowie i  IUNG-PIB w Puławach  łączą wspólne tradycje historyczne, a także wielokierunkowa współpraca wdrożeniowo-upowszechnieniowa.

Więcej…
 
Warsztaty naukowe pt. „Mitygacja negatywnego oddziaływania rolnictwa na środowisko naturalne” Drukuj Email

24.09.18  Wszystkie wody, niezależnie od tego czyją stanowią własność, podlegają ochronie.    Nowa ustawa prawo wodne  uchwalona w 2017 roku nakłada obowiązek prowadzenia działań ograniczających zanieczyszczenie azotanami pochodzenia rolniczego na obszarze całego kraju. W lipcu bieżącego roku został opublikowany tzw. program azotanowy wskazujący    praktyki obligatoryjne dla gospodarstw rolnych, a w trakcie opracowania jest zbiór zaleceń dobrej praktyki rolniczej zawierający działania dobrowolne. Równolegle trwają prace nad przygotowaniem kodeksu praktyk ograniczających emisje amoniaku z rolnictwa, zgodnie z dyrektywą NEC.

Więcej…
 
Sesja Naukowa w RZD Wielichowo Drukuj Email

21.09.18  W dniu 18.09.2018 w RZD IUNG-PIB Wielichowo odbyła się sesja naukowa pt. „Wpływ Wspólnej Polityki Rolnej na możliwości rozwoju różnych kierunków produkcji rolniczej w Polsce”. Spotkanie to  zostało zorganizowane w ramach realizacji zadania 2.1 Programu Wieloletniego IUNG-PIB ustanowionego na lata 2016-2020.

Więcej…
 
XXV Kongres SERiA Drukuj Email

20.09.18 W dniach 11-13 września br. w Warszawie odbył się jubileuszowy, XXV Kongres Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa i Agrobiznesu SERiA. Organizatorem tegorocznego kongresu był Wydział Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Najliczniej reprezentowaną placówką naukową na kongresie był nasz Instytut. Reprezentowało go 15 pracowników z czterech zakładów naukowych: Biogospodarki i Analiz Systemowych, Systemów i Ekonomiki Produkcji Roślinnej, Uprawy Roślin Pastewnych oraz Uprawy Roślin Zbożowych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 19 z 145