IUNG
Strona główna

Aktualności...

Spotkanie noworoczne 2017 w IUNG-PIB Drukuj Email

05.01.17  W dniu 04.01.2017 r. w Sali Kongresowej IUNG-PIB odbyło się spotkanie noworoczne z udziałem aktualnie zatrudnionych i emerytowanych pracowników i doktorantów. Wzięli w nim udział także pracownicy Oddziału Centralnej Biblioteki Rolniczej. Spotkanie, któremu przewodniczyli prof. dr hab. Teresa Doroszewska i prof. dr hab. Stanisław Krasowicz było okazją do oceny dokonań w roku 2016, wręczenia nagród i życzeń.

Więcej…
 
Instytut rozpoczął prace dla Komisji Europejskiej w zakresie ochrony gleb

22.12.16 W ostatnich dniach IUNG-PIB uzyskał prestiżowy kontrakt na prace badawcze dla Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska Komisji Europejskiej (DG-ENV). Przez najbliższe 3 lata zespół Zakładu Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów, kierowany przez Dr Grzegorza Siebielca będzie wykonywał zadania dla DG-ENV związane z obsługą badawczą wdrażania Tematycznej Strategii Ochrony Gleb (Soil Thematic Strategy).

Więcej…
 
Kampania "Nowoczesne i odpowiedzialne rolnictwo" Drukuj Email

21.12.16 Zapraszamy serdecznie do lektury najnowszej kampanii "Nowoczesne i odpowiedzialne rolnictwo". Wraz z wybitnymi ekspertami przygotowano dla Państwa materiały dotyczące aktualnych możliwości finansowania agroprzedsiębiorstw, bezpieczeństwa produktów rolnych oraz stosowania środków ochrony roślin, a także możliwości płynących z korzystania ze źródeł energii odnawialnej w rolnictwie. Wszystko to znajdą Państwo w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej"  oraz na portalu www.nowoczesnerolnictwo.info

W ramach kampanii wykorzystano artykuły ''Inteligentne nawożenie azotem" którego autorkami są  Anna Kocoń i Tamara Jadczyszyn z Zakładu Żywienia Roślin i Nawożenia, IUNG-PIB. link... ,   " Gleba to życie" autor  Stefan Martyniuk z Zakładu Mikrobiologii Rolniczej, IUNG-PIB  link...     oraz   "Potrzeba korzystania ze środków ochrony roślin"  autor Krzysztof Domaradzki z Zakładu Herbologii i Technik Uprawy Roli IUNG-PIB   link...

 
Nagrody i wyróżnienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla zespołów badawczych z IUNG-PIB

21.12.16 W dniu 19 grudnia 2016 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie dla przedstawicieli nauki oraz instytucji i środowisk związanych z wdrażaniem innowacji w rolnictwie. Podczas spotkania  wręczono dyplomy autorom nagrodzonych i wyróżnionych opracowań naukowych za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie, rozwoju wsi i rynkach rolnych.

Więcej…
 
Konferencja naukowa w LODR Końskowola Drukuj Email

12.12.16 W dniu 30 listopada 2016 roku w Centrum Innowacyjno Szkoleniowym LODR Końskowola odbyła się konferencja naukowa „Zastosowanie nowoczesnych metod oceny zmienności przestrzennej użytków rolnych”, zorganizowana w ramach zadania 1.9 Programu Wieloletniego IUNG-PIB. W konferencji uczestniczyły 74 osoby, głównie doradcy rolniczy z województwa lubelskiego oraz 12 osób z IUNG-PIB (w tym 3 osoby z RZD).

Więcej…
 
Staż pracowników NSE w Szwajcarii w ramach projektu KIK/25 Drukuj Email

08.12.16 W dniu 5 grudnia 2016 r. pracownicy IUNG-PIB: dr hab. Beata Feledyn-Szewczyk i dr Adam Kleofas Berbeć, przebywający na stażu naukowym w Bern University of Applied Sciences (School of Agricultural, Forest and Food Sciences) w Zollikofen w Szwajcarii mieli okazję zapoznać pracowników i studentów tej uczelni z osiągnięciami IUNG-PIB w badaniach nad wpływem rolnictwa na środowisko, w tym na bioróżnorodność oraz rolą Instytutu we wspieraniu decyzji dla administracji i instytucji zarządzających środowiskiem na obszarach wiejskich.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 16 z 101