IUNG
Strona główna

Aktualności...

Warsztaty Naukowe „Nawożenie a jakość gleby” Email

18.05.18  W dniu 16 maja 2018 r. w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach odbyły się warsztaty naukowe  nt. „Nawożenie a jakość gleby” zorganizowane w ramach zadań 2.1 i 2.2 Programu Wieloletniego IUNG – PIB na lata 2016-2020. Uczestnikami warsztatów byli pracownicy ośrodków doradztwa rolniczego, rolnicy oraz uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach.

Więcej…
 
Otwarcie stacji meteorologicznej w Szepietowie Email

24.04.18  W dniu 21 kwietnia 2018 r, miało miejsce uroczyste otwarcie stacji meteorologicznej IUNG-PIB zlokalizowanej na gruntach Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Stacja ta będzie dostarczała informacji do realizowanego na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, monitoringu suszy, ale będzie również służyła doradcom z PODR w Szepietowie i współpracującym z nimi rolnikom. Wzbogaca ona istniejącą sieć stacji meteorologicznych w Polsce.

Więcej…
 
Otwarcie wystawy „Kazimierz Dolny. Od tradycji do współczesności” Email

19.04.18  W dniu 14 kwietnia 2018 r. w Pałacu Czartoryskich, siedzibie Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Kazimierz Dolny. Od tradycji do współczesności”. Obrazy pochodzą ze zbiorów Muzeum Nadwiślańskiego uzupełnionych o prace z prywatnych kolekcji oraz o depozyty z innych placówek muzealnych

Więcej…
 
Doktorat Honoris Causa dla Profesora Kalembasy Drukuj Email

18.04.18  W dniu 11 kwietnia 2018 r. Senat Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy nadał godność Doktora Honoris Causa prof. dr hab. Stanisławowi Kalembasie. Prof. dr hab. Stanisław Kalembasa jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, twórcą i  wieloletnim kierownikiem Katedry Gleboznawstwa i Chemii Rolniczej tej uczelni. Jest uznanym i cenionym naukowcem oraz nauczycielem akademickim w zakresie nawożenia, żyzności  i chemizmu gleby. Profesor często podejmuje współpracę  z pracownikami IUNG-PIB zajmującymi się  podobnym zakresem badań.

Więcej…
 
Wizyta uczniów z ZSCKR w Różańcu w RZD Werbkowice Email

16.04.18  Wiosna jest okazją do spotkań z uczniami szkół rolniczych. W dniu 07.04.2018r. do Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Werbkowicach przyjechała grupa uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu.  Uczestnicy wycieczki zostali przywitani przez Dyrektora Zakładu – dr Piotra Kozerę, który zapoznał uczestników z historią Zakładu po czym omówił działalność produkcyjną, doświadczalno-wdrożeniową oraz innowacyjną.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 131