IUNG
Strona główna

Aktualności...

Spotkanie noworoczne 2018 r. w IUNG-PIB Drukuj Email

11.01.18  W dniu 10.01.2018  r. w Sali Kongresowej IUNG-PIB odbyło się spotkanie noworoczne. Obok aktualnie zatrudnionych i emerytowanych pracowników i doktorantów wzięli w nim udział także przedstawiciele RZD oraz Oddziału Centralnej Biblioteki Rolniczej. W spotkaniu uczestniczyła w tym roku także grupa 20 pracowników Zakładu Herbologii i Technik Uprawy Roli IUNG-PIB we Wrocławiu. Spotkanie któremu przewodniczyli prof. dr hab. Teresa Doroszewska i prof. dr hab. Stanisław Krasowicz było okazją do oceny dokonań w roku 2017, wręczenia nagród i złożenia życzeń.

Więcej…
 
Badania IUNG nad zagospodarowaniem zanieczyszczonych składowisk w raporcie KE Drukuj Email

11.12.17  Komisja Europejska wydała raport „European achievements in soil remediation and brownfield redevelopment”, dokumentujący najlepsze praktyki w dziedzinie zagospodarowywania obiektów skażonych trwałymi zanieczyszczeniami. Raport prezentuje 17 przykładów z różnych krajów Europy, dotyczących  remediacji obszarów stanowiących zagrożenie dla środowiska i zdrowi ludzi, będąc kompilacją tzw. success stories.

Więcej…
 
Wyróżnienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla zespołów badawczych z IUNG-PIB Email

08.12.17  W dniu 6 grudnia 2017 r. odbyło się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi jubileuszowe spotkanie z okazji 25 edycji konkursu „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego”. Podczas tego spotkania ogłoszono wyniki tegorocznej edycji konkursu  oraz wręczono nagrody i wyróżnienia instytutom badawczym resortu rolnictwa za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie,  rozwoju wsi i rynkach rolnych.

Więcej…
 
Konferencja „Modelowanie systemów rolniczych w warunkach zmian klimatu” Drukuj Email

07.12.17  W dniu 30 listopada 2017 r. pracownicy Zakładu Biogospodarki i Analiz Systemowych, Zakładu Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów IUNG-PIB oraz Wydziału Rolnictwa i Biologii SGGW w ramach realizacji zadania 1.7. Programu Wieloletniego IUNG-PIB, zorganizowali konferencję pt. „Modelowanie systemów rolniczych  w warunkach zmian klimatu”.

Więcej…
 
IUNG- PIB na II Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie Drukuj Email

07.12.17  W dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2017 r. odbyły się II Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie, w których wzięli czynny udział pracownicy IUNG-PIB. Wystawa rolnicza obejmowała zarówno technikę rolniczą (sprzęt rolniczy, maszyny rolnicze), nasiona, nawozy, środki ochrony roślin, żywność, a także innowacyjne usługi dla rolnictwa i doradztwo rolnicze. Targom towarzyszyły szkolenia, spotkania i konferencje branżowe, w tym Forum Młodych Rolników.

Więcej…
 
5 grudnia Światowym Dniem Gleby Drukuj Email

05.12.17  Już po raz czwarty 5 grudnia 2017 r. obchodzimy Światowy Dzień Gleby. W naszym Instytucie w obchody tego dnia wpisują się warsztaty zorganizowane przez pracowników Zakładu Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów dla uczniów szkół rolniczych, które odbyły się  29 listopada 2017 r. oraz dzisiejsze  spotkanie z rolnikami i pracownikami doradztwa w LODR w Końskowoli na Konferencji "Wpływ właściwości gleb na ich przydatność rolniczą".

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 107