IUNG
Strona główna

Aktualności...

IUNG na seminarium „Biopaliwa ratunkiem dla klimatu czy zagrożeniem dla przyrody?” Drukuj Email

11.04.11 Dnia 5 kwietnia 2011 r. w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się seminarium pt. „Biopaliwa ratunkiem dla klimatu czy zagrożeniem dla przyrody?”, zorganizowane przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków we współpracy z BirdLife International – światową federacją organizacji chroniących ptaki i ich siedliska. Konferencja miała na celu prezentację planów rozwoju produkcji biopaliw, ich znaczenia dla przeciwdziałania zmianom klimatycznym, rozwoju wybranych gałęzi gospodarki oraz ryzyka dla przyrody związanego ze wzrostem powierzchni upraw roślin energetycznych.

Więcej…
 
Współpraca ze szkołami rolniczymi Drukuj Email

08.04.11 W dniu 7.04.2011 r. w Sali Kongresowej IUNG-PIB odbyło się spotkanie z dyrektorami i nauczycielami szkół rolniczych, podległych MRiRW, które podpisały porozumienia o współpracy z Instytutem.

Więcej…
 
Nominacje profesorskie pracowników IUNG-PIB Drukuj Email

06.04.11 W dniu 1.04.2011 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył nominacje na tytuł profesora 72 osobom.

W grupie tych osób byli dwaj pracownicy IUNG-PIB w Puławach – prof. dr hab. Jerzy Księżak z Zakładu Uprawy Roślin Pastewnych i prof. dr hab. Stanisław Wróbel – pracownik Zakładu Herbologii i Technik Uprawy Roli we Wrocławiu.

 

Więcej…
 
IUNG-PIB w Puławach wspiera powodzian Drukuj Email

05.04.11 Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach przekazał 6 zacielonych jałówek rolnikom z gminy Wilków.
Jałówki te pochodzą ze stada bydła w RZD Werbkowice. Jednocześnie rolnikom przyjmującym jałówki przekazano 0,5 t wysłodków i około 0, 5 t zboża na paszę. Według cen rynkowych, z uwzględnieniem wartości hodowlanej jałówek wielkość wsparcia wynosi około 25 tys. zł.

Więcej…
 
Współpraca IUNG-PIB z Zakładami Azotowymi „Puławy S.A." Drukuj Email

04.04.11 W dniu 1.04.2011 r. w siedzibie Zarządu Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. odbyło się spotkanie, podczas którego pracownicy IUNG-PIB (dr T. Jadczyszyn, mgr Cz. Pietruch, mgr Piotr Koza i mgr Artur Łopatka) zaprezentowali wybrane kierunki działalności Instytutu, dotyczące nawożenia mineralnego i zróżnicowania regionalnego polskiego rolnictwa.

Więcej…
 
Warsztaty tytoniowe Drukuj Email

29.03.11 Dnia 23 marca 2011r. w Sali Kongresowej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach odbyły się warsztaty tytoniowe zatytułowane „Perspektywy uprawy tytoniu w Polsce. Sposoby ograniczania chorób i szkodników roślin występujących w następstwie zmian klimatycznych”. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele trzech departamentów Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiciele krajowych i okręgowych związków plantatorów tytoniu, firm kontraktujących, przemysłu tytoniowego, grup producenckich oraz plantatorzy. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Instytut europejskiego projektu PROFICIENCY. Uczestnicy wysłuchali pięciu referatów dotyczących zagadnień hodowli i agrotechniki tytoniu oraz obecnej sytuacji i perspektyw w sektorze tytoniowym. Stanowiły one podstawę dla panelu dyskusyjnego, który dał możliwość szerszego omówienia poruszonej w referatach problematyki oraz wyrażenia przez uczestników swoich opinii i oczekiwań.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Następna > Ostatnie >>

Strona 97 z 107